Anasayfa
TESK’ten yerli ürün çağrısı
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yerli ürün kullanmak hem üreticiye hem de ekonomiye en büyük destektir" dedi.

Devamını oku...
 
Güneş enerjisini 18 yıl depolayan sıvı keşfedildi
Haberler

İsveç’nin Chalmers Teknoloji Üniversitesi’ndeki bilim insanlarının keşfettiği “solar termal yakıtı” adı verilen bu sıvı, güneşten toplanan enerjiyi 18 yıl boyunca saklayabiliyor. Bu yöntemin temiz ve yenilenebilir enerji alanında çığır açması bekleniyor.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası beklenti anketini açıkladı
Haberler

Merkez Bankası eylül ayı beklenti anketini yayımladı. 2019 yıl sonu döviz kuru beklentisi 5.90 TL iken 6.00 TL'ye revize edildi.

Devamını oku...
 
6 Ekim 1923... İstanbul düşman işgalinden kurtuldu...
Basın Açıklaması

"Geldikleri gibi gittiler..."
İstanbulumuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü kutlu olsun.

 
Eylül ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Haberler

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eylül ayında ihracatın 15,22 milyar dolar; ithalatın ise 16,96 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı. Aylık bazda dış ticaret açığı, yüzde 5,77 oranında artarak 2 milyar 40 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, tüketici fiyatları eylül ayında aylık bazda yüzde 0,99 artış gösterirken, baz etkisi nedeniyle yıllık TÜFE yüzde 15,01'den yüzde 9,26'ya geriledi.

Devamını oku...
 
EBSO Başkanı Ender Yorgancılar: "Büyüme toparlanma eğiliminde olsa da yatırımdaki keskin gerileme ciddiye alınmalı"
Haberler

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, büyüme rakamları toparlanma eğiliminde olsa da yatırımlardaki keskin gerilemenin ciddiye alınması gereken boyuta geldiğini söyledi.

Devamını oku...
 
Son bir yılda esnaf sayısı 34 bin azaldı
Haberler

Haziran 2018-Haziran 2019 arasında küçük ve orta ölçekli işletme sayısı 34 bin azaldı.

Devamını oku...
 
İmalat PMI eylülde 50’ye yükseldi
Haberler

İmalat sanayi satın alma yöneticisi endeksi (PMI) Eylül'de 50'ye yükselerek 17 aydır daralma kaydeden sektörde daralmanın durduğunu gösterdi. Yeni siparişler bir buçuk yıldır ilk defa artış kaydederken, istihdam da sınırlı yükseldi. Endekste 50'nin altı daralmaya, üzeri seviyeler büyümeye işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı yükseldi
Haberler

İhracat Ağustos ayında, 2018 yılının aynı ayına göre yüzde 1,6 artışla 12 milyar 523 milyon dolar, ithalat da yüzde 1,5 yükselişle 15 milyar 24 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 207

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam