Anasayfa
7 maddede coronaya karşı torba yasa
Haberler

Hükümet tarafından hazırlanan ve iş dünyasının görüşüne açılan torba kanuna göre işten çıkarmalar üç ay yasaklanacak. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara günlük 39 TL gelir desteği verilecek. Türkiye'de 1 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerinin temsilci görevlendirme zorunluluğu olacak. İşte 7 maddede coronaya karşı hazırlanan yeni torba kanundaki kritik düzenlemeler...

Devamını oku...
 
Hammadde ithalatı yeniden geriledi
Haberler

Sanayi üretiminin yönünü işaret eden göstergelerden biri sayılan hammadde ithalatı, aylık bazda 2020’nin ilk çeyreğinde baz etkisi nedeniyle yüksek çıkması gerekirken mart ayında ithalatı yüzde 1.05 oranında geriledi.

Devamını oku...
 
136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi
Haberler

KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden 136 bin KOBİ'nin, nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri 3 ay ertelendi.

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez yazdı: Gelir-Harcama Zinciri Koparsa
Haberler

Covid-19 virüsünün ekonomik yaşamda yarattığı en ciddi tehdidin gelir-harcama zincirinin kopması ve bunun sonucunda üretimin durması olduğunu görüyoruz. Bu zincirin kopmasının ne demek olduğunu bir örnekle anlatmaya çalışayım:

Devamını oku...
 
TEPAV Perakende Güven Endeksi'nde sert düşüş
Haberler

TEPAV Perakende Güven Endeksi, Mart 2020’de bir önceki aya göre 7,1 puan azalırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9 puan azaldı.

Devamını oku...
 
Enflasyon açıklandı
Haberler

Martta enflasyonu koronavirüs ile beraber artan talep belirledi. Gıdada ve sağlıkta yaşanan yükseliş aylık enflasyonu yüzde 0,57 yükseltti. Yıllık enflasyon yüzde 11,86’ya geriledi.

Devamını oku...
 
Mart’ta ihracat yüzde 17,8 azaldı
Haberler

Corona virüsü salgını, Mart'ta ihracatta da tarihi düşüşe neden oldu. Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Mart ayında ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 düşüşle 13 milyar 426 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan: Tüm sanayi sektörleri, mücbir sebep kapsamına alınmalı
Haberler

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Ayrışma ve huzursuzluk doğuracak tutum ve uygulamalardan özenle kaçınılmalıdır. İstisnasız tüm imalat sanayi sektörleri mücbir sebep kapsamına alınmalıdır" dedi.

Devamını oku...
 
İmalat sanayi PMI endeksi yeniden 50'nin altında
Haberler

Türkiye imalat sanayi PMI endeksi mart ayında 48,1 ile yeniden daralma bölgesine girmiş oldu. Endeks bir önceki ay 52,4 olmuştu.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), şubatta aylık bazda yüzde 0,8, yıllık bazda yüzde 13,1 arttı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam