Anasayfa
Vergi beyan ve ödeme süresi uzatıldı
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yıllık gelir vergisinde beyanname verme ve ödeme süresi 30 Nisan'a kadar uzattı.

Devamını oku...
 
Bütçe, şubatta 7,3 milyar TL açık verdi
Haberler

Şubat ayında merkezi yönetim bütçesi gelirleri 86,1 milyar lira, giderleri 93,5 milyar lira olarak kayıtlara geçti. Böylece şubat ayında bütçe açığı 7 milyar 363 milyon lira olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
11 maddede coronaya karşı ekonomide alınan önlemler
Haberler

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılarak binlerce kişinin ölmesine neden olan corona virüsü Türkiye'yi de etkiledi. İlk vakanın tespit edilmesinin ardından bir dizi önlemler alındı. Virüsün etkisi piyasaları olumsuz etkilerken turizmden, maske ve dezenfektan satışına kadar çeşitli önlemler alındı. İşte 11 maddede alınan corona önlemleri...

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez: Küresel Krizin Üçüncü Aşaması ve Türkiye Ekonomisine Olası Etkileri
Haberler

Küresel Krizin Üçüncü Aşaması

Küresel krizin üç aşamalı olacağını ilk kez 2011 yılında Radikal’de yazdım. Bu yazımda ilk aşamada ABD’nin, ikinci aşamada Avrupa’nın etkilendiğini ve bu iki aşamada Çin başta olmak üzere gelişmekte olan ekonomilerin krizden pek etkilenmediklerini, fakat üçüncü aşamada krizin Çin ve diğer gelişmekte olan ülkelerde ortaya çıkacağını anlattım.
(http://www.radikal.com.tr/yazarlar/mahfi-egilmez/krizin-ucuncu-asamasi-1064748/)

İkinci yazımı 2019 yılında bu blogda yazdım. Bu yazımda küresel krizde üçüncü aşamaya gelindiğini ve Çin’den başlayan çöküşün gelişmekte olan ülkeleri vuracağını yazdım. Eğer bu aşamada kriz durdurulamazsa uzun sürecek bir kriz kısır döngüsüne girileceğini ve bir ve ikinci aşamaların tekrarlanacağını anlattım. (https://www.mahfiegilmez.com/2019/10/geldik-krizin-ucuncu-asamasna.html)

Bunları yazarken korona virüsü elbette ki öngördüğüm bir şey değildi. Fakat küresel krizin etkisiyle dünyanın çabuk panikleyen bir yapıya geldiğini ve en ufak bir sallanmada krizin tekrarlanacağını düşünüyordum.

Devamını oku...
 
İSO’dan fahiş fiyat artışı yapan firmalara uyarı
Haberler

İstanbul Sanayi Odası, korona virüsünün ülkemizde de ortaya çıkması sonrasında bazı ürünlerdeki yüksek talebi fırsat bilerek aşırı fiyat artışına giden firmalara yönelik bir açıklama yaptı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 ocak dönemi sanayi üretim endeksi verilerini açıkladı. Sanayi üretimi ocak döneminde yıllık yüzde 7,9 arttı.

Devamını oku...
 
Turizm sektörü acil eylem planı bekliyor!
Haberler

Türkiye’de turizm sezonun nisan sonuna ertelenmesi, turizmcileri endişelendirdi. Toplam zararın 7 milyar dolara çıkmasından korkan turizmci, bu kapsamda sektöre yönelik eylem planını sunarak, bakanlıktan acil destek beklediklerini belirtti.

Devamını oku...
 
Uludağ Ekonomi Zirvesi iptal edildi
Haberler

Türkiye’nin önemli iş ve ekonomi dünyası faaliyetlerinden biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, korona virüsü sebebiyle iptal edildi.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi arttı
Haberler

İnşaat maliyet endeksi, ocakta aylık bazda yüzde 5,09, yıllık bazda 9,31 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Cari açık ocakta 1,8 milyar dolar
Haberler

Cari işlemler dengesi, ocak ayında 1,8 milyar dolar açık verdi. Beklenti 2,6 milyar dolar açık verileceği yönündeydi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam