Anasayfa
Nisan ayı dış ticaret verileri açıklandı
Haberler

Dış ticaret açığı Nisan'da yüzde 13.4 artışla 3.4 milyar dolar olurken, corona virüsü etkisiyle ihracat Nisan'da yüzde 41.6 gerileyerek 8.44 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI açıklandı
Haberler

Türkiye ve dünya ekonomilerinin corona virüsünün ekonomik etkileri ile mücadele ettiği dönemde büyümenin öncü göstergelerinden İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Nisan ayında son 11 yılın en düşük seviyesi ola 33.4'e gerileyerek imalat sektöründe belirgin bir yavaşlamaya işaret etti.

Devamını oku...
 
İhracatta bir aylık kayıp yüzde 14
Haberler

Mart ayında ihracat yüzde 18 azalışla 13.4 milyar dolar, ithalat yüzde 3,1 artışla 18.8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Böylece dış ticaret açığı yüzde 182 artışla 5 milyar 391 milyon dolara yükseldi. Mart ayında bir önceki aya göre ihracattaki düşüş ise yüzde 14; ithalatta ise yüzde 3 oldu.

Devamını oku...
 
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli: "KOBİ tanımı güncellensin daha fazla firma destek alsın"
Haberler

Salgın sürecinde en çok zarar gören işletmeler olan KOBİ’lerle ilgili yönetmeliğin güncellenmesi gerektiğini söyleyen Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, “Böylece desteklerden daha çok firma yararlanarak nefes alabilecek” dedi.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi martta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), martta aylık bazda yüzde 0,99, yıllık bazda yüzde 12,1 arttı.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: "500 bin esnaf kapalı çözüm gerekiyor"
Haberler

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, koruyucu önlemler alınarak işletmelerin açılması ve gelir-finansmana yönelik talepleri bulunduğunu belirtti.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksinde düşüş
Haberler

Ekonomik güven endeksi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 44,1 oranında azalarak 51,3 değerine düştü. Endeksin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100'den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.

Devamını oku...
 
COVID-19'un ekonomiye etkileri
Haberler

Türkiye’de COVID-19 vakalarının görülmeye başlamasından itibaren altıncı hafta başladı. Dünya gazetesi yazarı Bader Arslan, salgının Türkiye ekonomisine etkilerini makro veriler üzerinden analiz etti. İşte o yazı...

Devamını oku...
 
‘Nefes Kredisi’ yeniden devreye alınıyor
Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyelerinin faydalanabildiği 'Nefes Kredisi' projesi yeniden devreye alınıyor. Kredinin yıllık faizi yüzde 7,5 olacak, her bir üye azami 100 bin lira kullanabilecek. 2020 yılında anapara ve faiz ödemesi olmayacak.

Devamını oku...
 
Türk çelik sektörü yeni ihracat pazarları için atağa kalktı
Haberler

Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Aslan, Covid 19 salgınının hemen her sektörü olduğu gibi çelik sektörünü de olumsuz etkilediğini söyledi. Aslan, yaşanan olumsuzluklara rağmen yeni ihracat pazarları keşfettiklerini belirtti. Hedef pazarlar arasında Güneydoğu Asya, Batı Afrika ve Latin Amerika bölgeleri var.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam